Vďaka policajtom za zachránené životy a majetok!

Autor: Miško Tóth | 24.8.2012 o 18:09 | Karma článku: 14,85 | Prečítané:  5597x

Občianske združenie Dekriminalizacia.sk kontaktovalo Ministerstvo vnútra Slovenskej Republiky po policajnej akcii v ZIO bare v Spišskej Novej Vsi s niekoľkými otázkami. Tie sa, samozrejme, týkali oprávnenosti tohto zásahu. Po približne desiatich dňoch prišla odpoveď (tú si môžte prečítať na tomto mieste). Aj keď nie z ministerstva, ale od Krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach, dokonca priamo od jeho riaditeľa. Väčšina odpovedí obsahovala prázdne frázy, ktoré sú páni policajti naučení naspamäť, keďže väčšina z nich by sama od seba nič zmysluplné povedať nedokázala (česť výnimkám).

Pán riaditeľ považuje rozsah a spôsob prevedenia akcie za primeraný. To určite aj ľudia, ktorým policajti nadávali, prípadne ich dokonca fyzicky napadli. Tí ľudia, ktorí tam 2 hodiny kľačali s rukami za hlavou. Vyvodenie osobnej zodpovednosti voči policajtom? Vraj áno, ak sa takéto prípady zistia. Len na tomto videu dokážem ukázať na minimálne 5 policajtov, ktorí svoje právomoci bezpochyby prekročili. Takisto desiatky reakcií účastníkov tejto akcie šíriace sa internetom boli viac ako jasné- správanie policajtov hrubo prekročilo medze únosnosti. Ako ale dokázať niečo policajtovi, ktorý má na sebe uniformu a kuklu? Je pekné nosiť na autách nápisy "pomáhať a chrániť", no kým tieto princípy nebudú mať vryté do hlavy všetci členovia policajného zboru od pochôdzkárov, cez riaditeľov, policajného prezidenta až po ministra vnútra, tak to budú len prázdne frázy. Asi také, ako keď muž s colou povie, že chce, aby bola Gorila dôkladne prešetrená.

Highlightom odpovedí pána riaditeľa je ale jednoznačne jeho reakcia na otázku, koľko stála akcia daňových poplatníkov a či bola rentabilná.

"Náklady na túto akciu boli primerané verejným záujmom- ochrane života, zdravia a majetku občanov. S prihliadnutím na tieto záujmy, zistené nedostatky a trestné činy považujeme akciu za rentabilnú a úspešnú."

Oslavujme, blahorečme pánov policajtov. Touto akciou zachránili životy, zdravie a dokonca aj majetok občanov! Veď chytili feťákov, ktorí si pichajú marihuanu do hlavy a potom sa ako nepríčetní mlátia, napádaju okoloidúcich, vraždia za volantom, rozbíjajú autobusové zastávky, lavičky v parkoch a právidelne vyvracajú obsah svojich žalúdkov v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy. Aha, nie, to som si ich pomýlil s ožranmi, ktorí popíjajú legálny alkohol. A to, že zachránili život tým pár študentom, ktorí si chceli len vkľude pred koncertom zapáliť brko, im nemôže uveriť žiadny vzdelaný a rozhľadený človek.

Pán riaditeľ buď nepozná význam slova rentabilný, alebo zámerne klame. Ako môže akciu, ktorej sa zúčastnili zhruba dve stovky policajtov, považovať za rentabilnú, ak sa našlo 6 sáčkov s marihuanou, 3 zmotané jointy a bolo uložených 5 blokových pokút za porušenie pravidiel cestnej premávky? Aj keď presnú sumu, koľko táto akcia stála, pán riaditeľ neprezradil, je naivné si myslieť, že náklady sa nepohybovali v medziach niekoľkých desiatok tisíc eur. Za rentabilnú by sme ju mohli považovať, ak by sa u jedného našli 3kilogramy heroínu, u druhého skrytých 20 injekčných striekačiek s jedom, ktorý plánoval vpichnúť ničnetušiacim návštevníkom a u tretieho bombu, ktorú plánoval odpáliť v momente Egovho príchodu na pódium uprostred davu natešených fanúšikov. Tých pár ľudí, ktorým našli nejaký ten gram marihuany budú teraz vodiť mesiace po súdoch, čím vznikajú ďalšie úplne zbytočné náklady. Ak nejakého chudáka, ktorý nemá peniaze na dobrého právnika, zavrú za 3 gramy vo vrecku na pár mesiacov do väzenia, vznikajú opäť iba ďalšie náklady. Ako sa na to pozerám, tak sa pozerám, táto akcia jednoducha rentabilná byť nemohla, prepáčte, pán riaditeľ! No odstúpiť z tak dobre dotovaného teplého štátneho miestečka je veľmi ťažké a ospravedlnenie sa by bolo hlboko pod Vašu úroveň.

Pravidelne počúvame, ako nejaká hollywoodska hviezda závislá od kokaínu, heroínu, či inej tvrdej drogy zomrela. Prečo to nie je rovnaké s marihuanou, ktorú zákony Slovenskej republiky stavajú na rovnakú úroveň, ako spomínané drogy? Na dôsledky alkoholizmu zomierajú takisto denne tisíce ľudí na celom svete, no reklamy na alkoholické produkty musí vidieť všade okolo seba aj slepý človek. K užívaniu marihuany sa mimochodom priznali aj dvaja momentálne najlepší športovci na svete- plavec Michael Phelps a šprintér Usain Bolt. Ako je možné, že takí "feťáci" to dokázali dotiahnuť tak ďaleko? O úspešných ľuďoch z iných oblastí škoda hovoriť, skôr by bolo na mieste sa opýtať, kto z nich marihuanu nikdy nevyskúšal. Prebuďme sa už, preboha! Naše zákony v tejto oblasti sú na úrovni tých, na základe ktorých pred pár storočiami upaľovali bosorky.

Mimochodom, keď chcete fajčiarom marihuany nadávať do "feťákov", vedeli ste, že niektoré cannabinoidy sa nachádzajú aj v materskom mlieku? Takže, ak ste boli kojení, sami ste "feťáci".

A ešte jedna vec na záver- to si fakt niekto myslí, že dealeri chodia na takéto veľké akcie s plnýmu ruksakmi a vreckami drog? :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?